Apie mus

Mieli tulpių augintojai ir mylėtojai,

Tulpės, kurių aprašymus rasite šioje interneto svetainėje, yra auginamos mūsų ūkyje, esančiame Kelmės rajone.

Savo veiklą pradėjome 2010 m. O idėja patiems auginti tulpes kilo tada, kai perkant svogūnėlius iš Lietuvos prekybos centrų ir laukiant tokių žiedų, kokie buvo ant paveikslėlio, teko nusivilti. Žinoma, tulpės žiedas visada yra gražus, tačiau kartais renkiesi tik iš paveikslėlio ir nori, kad tokia pat tulpė ir išaugtų, tačiau realybėje pamatai kitokį vaizdą. tai nuvilia…Todėl pačios pradėjome auginti ir parduodame tik savo išaugintus svogūnėlius, nuotraukas fotografuojame ir pateikiame pačios iš savo lauko. Neapdorojame nei su Photoshop, nei su kokia kita programa, kad matytumėte tokį vaizdą, koks jis tikrai yra. Žmogaus akis yra tobuliausia priemonė, todėl, pavyzdžiui, raudonos spalvos tulpių Miranda, Il de France jokiu fotoaparatu neišeina išgauti.  

Kartais Facebook grupėse matau žmonių įdėtus viršelius nuo tulpių ir jie rodo, kokia tulpė išaugo.  Būna ir mėlynų, ir juodų, bet mes tikrai žinome, nes tuo domimės, kad tokios spalvos tulpių dar nėra visame pasaulyje išvesta ir tai tėra tik prekybininkų triukai. Pavyzdžiui, tulpė Blue Aimable yra violetinės spalvos, o ne mėlyna, Queen of Night yra laikoma pati tamsiausia tulpė, bet ji yra tamsiai tamsiai bordo spalvos, vakare atrodo lyg juoda, tačiau tikrai nėra tikros juodos spalvos. 

Mes parduodame tik savo išaugintus tulpių žiedus Motinos dienos proga bei rudenį tulpių svogūnėlius.

Šiuo metu puoselėjame apie 100 tulpių veislių, kurios tinka skynimui, pražydinimui arba želdynams papuošti. Ne visas parduodame kasmet, nes patys stebime ir atrenkame tik mums mielas ir patinkančias tulpių grupes ir jų veisles, dauginame svogūnėlius, tikriname, ar tulpių veislės yra tinkamos auginti Lietuvos klimatinėse sąlygose. Taip pat stebime ir įsitikiname ar nekinta veislei būdingi požymiai ir tik tuomet svogūnėlių pasiūlome įsigyti tulpių mylėtojams.

Pačių ankstyviausių tulpių neauginame.  Mūsų tulpės sužydi balandžio pabaigoje-gegužės mėnesį, o vėlyvosios – birželį.

Pagarbiai,
tulpių augintojai Lietuvoje  Edita, Vaida, Vytautas

 

Jeigu nerodo video, tuomet jį galite peržiūrėti paspaudę ant nuorodos

VIDEO PERŽIŪRA YOUTUBE